MEHMET MOLLAİSMAİLOĞLU Tarafından Tarihinde yazıldı
Bu yazı 6.565 defa okundu

HAKKIMIZDA


mehmet-mollaismailoglu24 Ekim 1971 Tarihinde Trabzon’ un Of ilçesi Gürpınar Kasabasında doğan  Mehmet MOLLAİSMAİLOĞLU,  İlk ve Orta öğrenimimi Gürpınar Kasabasında tamamladıktan sonra, 1989 yılında Of Ticaret Lisesinden mezun oldu.

Meslek hayatına Ticaret Lisesinde okurken  stajyer öğrenci olarak 1987  yılında başladı. 1987  yılından 1992 yılına kadar çeşitli muhasebe bürolarında çalıştı. 1994 yılında askerliğini tamamladıktan sonra üstadı olan  YMM. Hasan Ali ARSLANALP’ ın yanında Stajyer muhasebe elemanı olarak çalışmaya başladı. 1994 yılından 2001 yılına kadar burada çalışmaya devam etti. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinin İktisat Bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

2002 Yılı Şubat ayında Gölcük’ te kendi muhasebe ofisini  açarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak meslek hayatına başladı.

2014 Yılında Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli SMMM Odasının ortaklaşa hazırladığı “KGK Bağımsız Denetim Proğramı” na katılarak, TFRS, UFRS, TMS, Denetim, Sermaye Piyasası, Kurumsal ve Kamu Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık Mevzuatı konularında eğitimlerini başarıyla tamamlayarak   “Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçi” unvanı almaya hak kazandı.

Halen Gölcük’ te Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve KGK Bağımsız Denetçi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Ağırlıklı olarak, çeşitli kollarda ki sanayi kuruluşlarına ve Ticaret Şirketlerine Müşavirlik ve denetim hizmetleri vermektedir.  Özellikle KDV de iade işlemleri ile ilgilenmekte olup, bu konuda çeşitli makaleler ve örnek uygulamalar yazmaktadır.

12 yılını tamamlayan ofisinde kendisi hariç;  1 mali müşavir, 1 uzman muhasebe elemanı, 1 yardımcı muhasebe elemanı ve 1 üniversite stajyeri ile çalışmaya devam etmektedir.

 

 


Yorumları Görüntüle
Hiç yorum yapılmamış.